Voda kao glavni uzročnik građevinskih oštećenja predstavlja stalnu pretnju bez obzira da li se radi o novosagrađenim zgradama ili održavanju postojećih. Odabir pravog materijala koji će sprečiti prodor vode u konstrukciju i enterijer zgrade može biti komplikovan zadatak.
Razvojem građevinske hemije stvoreni su materijali koji su izrazito jednostavni za primenu a ujedno osiguravaju dugotrajnu zaštitu od vode bez obzira na atmosferske i mehaničke uticaje kojima su izloženi.
 |
|
 |
|
AKWAGARD ST |
|
AKWAGARD ST - aplikacija |
AKWAGARD ST – superiorna hidroizolacija
Porodicu poliuretanskih hidroizolacija AKWAGARD čine jednokomponenti i dvokompenentni premazi izrazite elastičnosti i dugog veka trajanja. Među njima najširu primenu ima AKWAGARD ST. Za ovu hidroizolaciju raširen je naziv „Tečna guma“ jer je u tečnom stanju, a u dodiru sa vlagom iz vazduha stvara visoko elastičnu membranu sa izvrsnim prianjanjem na različite podloge.
AKWAGARD ST je jednokomponentni premaz koji se nanosi vrlo jednostavno: četkom, valjkom ili gleterom u dva sloja. Pošto se nanosi u tečnom stanju osigurano je efikasno prianjanje kod najsloženijih detalja. Proizvod ima izvrsnu toplotnu otpornost. Ne omekšava niti menja svojstva u rasponu od -40°C do 80°C, uz izdržavanje temperaturnog šoka od 200°C. Umreženi premaz može ostati izložen ili se na njega direktno lepe keramičke pločice ili kamen. Proizvod je dostupan u beloj i u sivoj boji. Obe boje su neutralne pa mogu zadovoljiti većinu estetskih zahteva.
 |
|
AKWAGARD ST - tehnički detalj |
Energetski efikasna hidroizolacija
Hidroizolacijom objekta AKWAGARD-om ST u beloj boji vašu kuću učinićete energetski efikasnom. Naime, bela boja reflektuje većinu sunčeve toplotne energije čime snižava temperaturu unutar objekta i smanjuje potrošnju električne energije potrebne za hlađenje tokom letnjih meseci.
AKWAGARD ST se najčešće koristi za hidroizolaciju i zaštitu: ravnih krovova, laganih krovova od metala ili fibrocementa, verandi i balkona, gipsanih i cementnih ploča i bitumenskih traka.
Svakoj hidroizolaciji novog krova ili sanaciji starog krova treba pristupiti individualno, jer svaki krov ima svoje specifičnosti, a naročito u rešavanju detalja. Pre početka rada na hidroizolaciji objekta svakako kontaktirajte DRACOMERX tehnički ured i zatražite stručni savet ili izradu kompletnog projekta hidroizolacije objekta.
Tagovi:
hidroizolacija,
krov